Блоги

ЄС стурбований ліквідацією в Росії НКО, що допомагає народам Півночі

ЕС обеспокоен ликвидацией в России НКО, помогающей народам Севера

Московський суд ліквідував Центр сприяння корінним малочисельним народам Півночі на вимогу Мін’юсту РФ. Брюссель нагадав Москві про право на об’єднання і важливості громадянського суспільства для демократії.

Об этом сообщает http://vnk2.top

Євросоюз стурбований рішенням Московського міського суду ліквідувати Центр сприяння корінним малочисельним народам Півночі на вимогу Мін’юсту РФ. З такою заявою представник Європейської служби зовнішньополітичної діяльності Майя Косьянчич виступила в четвер, 7 листопада.

Таке тривожне розвиток ситуації “перешкоджає незалежності та активності громадянського суспільства, що є необхідним елементом будь-якої демократії”, підкреслюється в заяві. Право на об’єднання захищене Конституцією РФ, а його дотримання є частиною міжнародних зобов’язань Росії, зазначили у Брюсселі.

Косьянчич особливо виділила важливість створення належних умов державної підтримки неурядових організацій”. Крім того, необхідно сприяти розвитку відкритого середовища для їх зростання, йдеться в заяві.

Ліквідація на вимогу Мін’юсту РФ

Суд розпорядився ліквідувати Центр сприяння корінним малочисельним народам Півночі 6 листопада. Міністерство юстиції РФ вимагало ліквідації організації “за формальними підставами”, заявили адвокати Григорій Вайпан і Владислав Чепелев, що представляють інтереси центру. За їх словами, мова йшла про застарілих положеннях статуту, ненаданих у Мін’юст звітах і недійсному юридичній адресі. Представники організації на засіданні надали документи для усунення недоліків, але суд відмовився дати час на внесення цих змін, підкреслили юристи.

У 2015 році центр потрапив до реєстру “іноземних агентів”, а в 2018 році виключений зі списку, оскільки відмовився від іноземного фінансування.

Центр сприяння корінним малочисельним народам Півночі / Російський навчальний центр корінних народів Півночі був створений в 1990-х роках в рамках канадсько-російського проекту з інституційного будівництва корінних народів Півночі Росії, зазначено на сайті організації.

  • ЕС обеспокоен ликвидацией в России НКО, помогающей народам Севера

    “ІНОЗЕМНИЙ АГЕНТ” – КРЕМЛІВСЬКИЙ ЯРЛИК ДЛЯ НКО

    Політична діяльність – поняття розтяжне

    Некомерційні організації, за законом, включаються до реєстру “іноземних агентів” в тому випадку, якщо займаються на іноземні гроші політичною діяльністю в Росії. Профіль включених в список НКО дає зрозуміти: спектр їхньої діяльності – самий широкий, фокус роботи багатьох з них не асоціюється з політикою.Джерело статті: “http://povin.com.ua/247791-08-11.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ