Досье

Сенцова і Кольченка викликатиме Прокуратура Криму

7 вересня повернулись до України після російського ув’язнення Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Ім мають надати статус потерпілих у справі про викрадення, повідомляє detector.media. Про це повідомила речниця прокуратури Криму Катерина Діденко.Прокуратура Криму викликатиме Сенцова і Кольченка для свідчень щодо їхнього викрадення

За її словами, процесуальні дії проводитимуть після того, як Сенцова та Кольченка завершать оглядати лікарі.

Зазначається, що у справі про їхнє викрадення у 2014 році в анексованому Криму російською окупаційною владою вже давали свідчення звільнений у 2016 році Геннадій Афанасьєв і активіст, якому вдалося втекти з півострова попри розшук ФСБ, Микита Боркін.

Нагадаймо, 7 вересня між Україною та Росією відбувся обмін «35 на 35», у рамках якого 24 військовополонені моряки та 11 українських політв’язнів, серед яких режисер Олег Сенцов, активіст Олександр Кольченко та журналіст Роман Сущенко, повернулися на Батьківщину.

Україна видала Росії 35 осіб, серед яких керівник «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський, якого підозрюють у державній зраді.

Як писав ДМ, Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали російські спецслужби в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. 25 серпня 2015 року суд РФ визнав Сенцова винним в начебто організації терористичного угрупування і засудив до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обоє свою провину не визнали.Джерело статті: “https://rupor.info/news/151716/sentsova-i-kolchenka-viklikatime-prokuratura-krimu/”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ