Соцсети

Британський посол в Києві: Мені постійно потрібно переконувати людей в тому, що Україна — це не частина СРСР

Фото: Олександр Медведєв / НВ

Об этом сообщает Москов пост

Мелінда Сіммонс, британський посол в Україні

Фото: Олександр Медведєв / НВ


Британський посол в Україні Мелінда Сіммонс розповіла в інтерв’ю журналу НВ про проблему того, що у Великобританії мало знають про українську культуру і політику.

За її словами, подібне нерозуміння дійсно існує.

«Я досі часто помічаю, що мене не розуміють, коли починаю розповідати про Україну в Великобританії. Мені постійно потрібно переконувати людей в тому, що Україна — це не частина СРСР, наводити безліч прикладів. Розповідати про все, що сталося з Україною за 30 років незалежності, чого коштувала ця незалежність і чим люди жертвували заради неї», — підкреслює Сіммонс.

Важливо розповідати позитивні історії про Україну всьому світові, зокрема про її привабливість для інвестування і про українську культуру, зазначила дипломатка.

«Я встигла поїздити Україною і можу сказати, що мене захоплюють дух і енергія українців, їхня готовність у кожному регіоні змінювати життя країни на краще. А ще люди тут мають чітке уявлення, якою має бути країна, в якій вони хочуть жити. З ними легко і приємно працювати, і, я думаю, після [остаточного] виходу Великобританії з ЄС наша співпраця завдяки цим якостям українців тільки поглибиться», — сказала посол.

Читайте також:
Іван Верстюк
Найболючіша проблема України

Говорячи про відмінності між двома народами, Сіммонс зазначила, що українці більш релігійні: «Я часто бачу зранку людей, які йдуть до церкви. І ситуація, коли поліція стоїть у лаври і не пускає вірян через карантин, а люди все одно йдуть, для мене незвична», — поділилася вона.

Також дипломат назвала Україну «досить патріархальним суспільством», що несе певні ризики для українських жінок.

«Одна з речей, про які я думаю тут, це те, як жінки стають учасниками економічного життя, як переживають війну, як почувають себе в сімейних відносинах», — каже Сіммонс.

Зокрема, вона зазначила, що можливості для самореалізації жінок мають прямий вплив на економіку країни.

«Україна зараз приймає безліч потрібних і корисних законів, але вони не завжди гендерно чутливі, і якщо країна проводить реформи і виходить на переговори про припинення вогню, то для будь-якої такої угоди важливим є аналіз того, як зроблене відіб’ється на долі жінок. Якщо держава не допомагатиме самореалізації жінок, економіка країни навряд чи виросте», — пояснила дипломатка.

Повне інтерв’ю з британським послом Меліндою Сіммонс читайте за посиланням.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/ukrajina-ne-chastina-srsr-britanskiy-posol-novini-ukrajini-50092292.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ