Дипломати країн НАТО обговорять заходи проти коронавірусу

Новости

Дипломати країн НАТО обговорять заходи проти коронавірусу


Глави міністерств закордонних справ країн-членів НАТО проведуть відеоконференцію, під час якої обговорять колективні дії для боротьби з пандемією коронавіруса, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

Об этом сообщает Преступная Россия

"Наша відповідь на COVID-19 на чолі порядку денного. Ми розглянемо заходи, які НАТО і союзники беруть в умовах кризи, забезпечуючи виконання нашої основної місії — надійного та ефективного засобу стримування і оборони", — сказав Столтенберг, виступаючи по відеозв’язку з Брюсселя.

Столтенберг розповів, як збройні сили Альянсу підтримують країни в умовах епідемії коронавірусу. Військово-транспортні літаки НАТО забезпечують перевезення медичних вантажів. Польові військові госпіталі та лікарні в Німеччині приймають пацієнтів з Франції та Італії. Військовослужбовці проводять дезінфекцію в громадських місцях.

"На нараді міністрів закордонних справ ми будемо шукати способи ще краще скоординувати нашу протидія коронавирусу. Ми розглянемо, як ще більш ефективно використовувати військові можливості і структуру НАТО для нарощування та прискорення підтримки зусиль окремих країн у боротьбі проти COVID-19", — розповів Столтенберг.

Також, за словами Столтенберга, НАТО має продовжувати забезпечувати військову безпеку членів Альянсу, тому глави дипломатичних відомств обговорять так само боротьбу з тероризмом, з тим, щоб кризою у зв’язку з епідемією не скористалися радикальні рухи.

Столтенберг також торкнувся війни в Афганістані, відзначивши зусилля Альянсу щодо деескалації, скорочення військової присутності в країні і закликав сторони конфлікту до зусиль по продовженню переговорів.

Генсек Альянсу підтвердив, що глави МЗС будуть обговорювати пакет допомоги Україні та Грузії і приймуть його. Столтенберг зазначив стратегічне значення Чорноморського регіону та необхідність продовжувати військові навчання в цій частині світу.

Україна зверталася за допомогою до НАТО у боротьбі з коронавірусом. Такий пакет допомоги вже отримав попередню схвалення в керівництві Альянсу.

Про стан української армії та її можливості для допомоги в боротьбі з епідемією читайте в статті директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентина Бадрака "Українська оборона часів коронавірусу".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/diplomati-krayin-nato-obgovoryat-zahodi-proti-koronavirusu-343387_.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ