Новости

Міністр певен, що макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає

Міністр певен, що макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає

Якби Національний банк у березні не втримав ситуацію, курс долара міг би стрибнути до 35 або 40 гривень

Об этом сообщает FIB

Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів міністр фінансів Сергій Марченко.

Урядовець нагадав, що в держбюджеті-2020 закладений курс на рівні 30 гривень за долар.

Читайте також: Фурса: Сумно, коли говорить міністр економіки, а ти розумієш, що це лише сеанс черевомовлення у виконанні одного з олігархів

"Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. Враховуючи, який був тренд у березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути і 35, 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку", — запевнив очільник Мінфіну.

За Марченковими словами, за фактичного курсу нижче 30 гривень за долар втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив’язаний до курсової складової. З іншого боку, з’являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.

При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу. Офіційний прогноз сальдо зовнішньої торгівлі товарами та послугами — мінус $8,3 млрд, нагадав високопосадовець.

Читайте також: Аргентина як дуже поганий приклад для України

"Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, можливо, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, аби зміцнювати свою валюту", — наголосив міністр.

"Із позицій економічної теорії в мене виникають певні питання, чому в нас може зміцнюватися наша національна валюта, — зазначив Марченко. — Я їх ставлю Нацбанкові: "Які макроекономічні фактори впливають на зміцнення гривні? У нас заходять у країну великі інвестиції?".

"Вечірні Вісті"Джерело статті: “http://gazetavv.com/news/economy/1591002672-ministr-peven-shcho-makroekonomichnih-pidstav-dlya-zmitsnennya.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ