Новости

Кабмін України затвердив проєкт держбюджету на 2021 рік до другого читання, дефіцит скоротили

Шмигаль: Знайдено можливість скоротити дефіцит бюджету

Уряд затвердив проєкт держбюджету України на 2021 рік до другого читання, дефіцит порівняно з варіантом до першого читання зменшили. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на позачерговому засіданні Кабміну 26 листопада, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает Слон РУ

Глава уряду повідомив, що у проєкті доходи передбачено на рівні 1 трлн 92 млрд грн, витрати – 1 трлн 328 млрд₴

"Знайдено можливість скоротити дефіцит бюджету щодо ВВП із 6%, як було запропоновано до першого читання, до 5,5%", – сказав Шмигаль.

Він нагадав, що через "коронакризу" в держбюджеті на 2020 рік було передбачено дефіцит на рівні 7,5% ВВП.

"Тобто на 2021 рік маємо збалансований показник, який допоможе не збільшувати податки для бізнесу й одночасно поліпшити фінансування і соціальної сфери, і медицини, і надати підтримку підприємцям, які постраждали від пандемії. Цей бюджет залишається бюджетом можливостей для розвитку і промисловості, і малого, і середнього бізнесу", – сказав прем’єр.

Шмигаль зазначив, що сьогодні Мінфін провів консультації з Міжнародним валютним фондом щодо основних параметрів держбюджету.

Як повідомила пресслужба Кабміну, нардепи подали до проєкту 2451 пропозицію, що "по суті, складає орієнтовно ще один такий бюджет".

"Мінфіном враховано більшість із наданих депутатами пропозицій, виходячи із пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки", – ідеться в повідомленні.

Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня. Доходи бюджету було передбачено на рівні 1,071 трлн грн, витрати – 1,350 трлн₴ Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні.

Законопроєкт про державний бюджет України розглядають за процедурою трьох читань. Крайній термін затвердження документа – 1 грудня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/kabmin-ukrajini-zatverdiv-proekt-derzhbjudzhetu-na-2021-rik-do-drugogo-chitannja-defitsit-skorotili-1529144.html”

Новости читателей

Кожедый желающий может добавить свою новость или материал на сайт.

ДОБАВИТЬ